13 способів обробки насіння перед посівом

обробка насіння перед посівом

Гарний урожай сільськогосподарських культур залежить від багатьох факторів, одним із яких вважається правильна обробка посівного матеріалу. Способів підготовки існує безліч, але доволі ефективним багато аграріїв називають замочування матеріалу. Така обробка насіння може мати декілька варіантів.

Варіант №1

Одним із найпопулярніших способів обробки насіння перед висадкою вважається його замочування в розчині, що складається з 1 л води та 0,25 чайної ложки гумат натрію.

Варіант №2

Деревну золу (2 сірникові коробки) розмішати в 10 л води, настоювати таку речовину потрібно 2 дня, а насіння замочувати в ній на 4-6 годин.

Варіант№3

Хоча багато хто стверджує, шо даний рецепт не відрізняється ефективністю, але він має право на життя: на 10 л води розчинити 50 г питної соди.

Варіант №4

Концентрат складається з 1 чайної ложки прополісу (спиртової настоянки), така ж порція потрібна меду та золи. Все це розмішати в 5 л води та настоювати біля 2 годин.

Варіант №5

Лист столітника розрізають в районі увігнутої частини, після цього туди поміщають посівний матеріал на період від 2 до 24 годин.

Варіант №6

Потрібно загорнути насіння в марлю та занурити в горілку на 15 хвилин, після чого його ретельно промити в холодній кип’яченій воді.

Варіант №7

Для цього рецепту знадобиться 2 краплі магазинного стимулятора, щіпка мікробіологічного препарату, який захистить рослину від хвороб та шкідників, пів чайної ложки меду, 3 краплі часникового соку, 50 г соку алое. В такому розчині слід тримати посівний матеріал до 14 годин.

Варіант №8

У воді (1 л) варто розчинити чайну ложку нітроамофоски або нітрофоски, проте спеціалісти радять не використовувати покупні хімічні препарати.

Варіант №9

Потрібно підготовити розчин, який складається з 10 л води та 2 грам марганцевокислого калію. Замочувати насіння гарбуза, огірків чи кабачків потрібно 12 год, що стосується інших овочів, то тут потрібно близько доби. Важливо суворо дотримуватись пропорцій концентратів, щоб не зіпсувати посівний матеріал.

Варіант №10

Багато хто замочує насіння в спеціальних препаратах, типу Циркону чи Епіну, суворо дотримуючись інструкції.

Варіант№11

Потрібно в воді (1 л) розвести молібденово-кислий амоній (не більше 1 г). Проте використовувати таку «хімію» варто дуже обережно.

Варіант №12

Пів чайної ложки меду, який складаються з великої кількості біологічно активних речовин, треба розмішати в склянці води.

Варіант №13

Шматочок муміє, розмір якого не більше зерна гречки, розчиняють в 0,5 літра води. В такому концентраті настоюють насіння близько 1 доби.

Джерело – сайт www.agrotime.in.ua