Як часто потрібно міняти масло в АКПП?

як міняти масло в АКПП

Не варто прислухатися до дилетантських порад, «капати маслом на білосніжну серветку», розглядати і обнюхувати його. Брудне і горіле масло може бути в коробці передач тільки при її виході з ладу, що ви зрозумієте набагато раніше, по неправильному поводженню трансмісії.

Коробка передач - герметичний об'єм, не пов'язаний з паливними комунікаціями, масло може втратити свої властивості тільки при природному старінні, забруднення, пов'язаному з підвищеним зносом вузлів самої трансмісії. Для багатьох сучасних іномарок зміна масла в автоматичній трансмісії не передбачена взагалі - воно замінюється, якщо роблять ремонт АКПП, або разом із самою коробкою передач.

Рішення про заміну ATF рідини може бути необхідним для користувачів старих моделей (до 2000 року випуску), але і в цьому випадку краще проконсультуватися з досвідченими працівниками автосервісу. Ревізію стану рідини можна зробити, якщо автоматична трансмісія експлуатувалася в екстремальних умовах.

До них можна віднести ситуації, в яких:

  • ваш автомобіль з АКПП піддавався буксируванню (дозволяється тільки в безвихідних випадках);
  • ви буксирували інший автомобіль (не рекомендується);
  • відбувалася тривале перевезення важкого вантажу;
  • був тривалий переїзд по піщаних, сніжних, грязьових покриттям (особливо - з пробуксовками);
  • застосовувалася тривала щоденна їзда в міських пробках;
  • постійно використовувався режим «спорт», «тіптронік» (рекомендується тільки епізодично).

Особливо серйозно позначається на автоматичної трансмісії буксирування на довгі відстані - воно може привести до виходу коробки передач з ладу. У всіх інших ситуаціях, при звичайній експлуатації АКПП - повну заміну масла в АКПП потрібно робити за регламентом, рекомендованого виробником. Звичайні рекомендації говорять про інтервали між замінами масла в 30 - 60 тисяч кілометрів пробігу.

При цьому необхідно враховувати, що більшість автосервісів не мають можливості виконати заводські вимоги повної заміни трансмісійного масла (за відсутністю спеціального обладнання). У них виробляється заміна масла «самозливом», при цьому значна частина масла (2-3 літри) залишається в вузлах трансмісії (гідротрансформаторах). Отже, відбувається тільки часткове (до 50%) оновлення. У таких випадках рекомендується міняти масло вдвічі частіше.

Крім того, іноді неприпустимо (заборонено виробником) змішувати трансмісійні масла різної якості (фірми-виробника). Тому буде не зайвим переконатися, що механік знайомий з цими умовами, знає, яке масло знаходиться у вашій коробці передач, збирається залити таке ж.

Автоматична трансмісія відноситься до розряду складних механізмів, що вимагають правильного технічного догляду. Кожен власник автомобіля може прийняти рішення про заміну масла в будь-який момент, але краще дотримуватися термінів, ухваленого виробником авто. Їх можна прочитати в сервісній книжці автомобіля, але краще отримати консультацію на станції технічного обслуговування.