Як обрати велосипед з електродвигуном?

Як обрати велосипед з електродвигуном

Сучасні швидкі, екологічні, маневрені та потужні велосипеди з електродвигуном відкривають нові можливості для своїх власників. А чи знаєте ви, які існують види таких байків та як обрати серед них найбільш ефективний за всіма показниками?

Класифікація велосипедів з електродвигуном

Електричні велосипеди умовно діляться на вироби заводського виконання, що мають спеціальну раму, конструкцію коліс і специфічний дизайн, а також аматорські варіанти. Такі електричні пристрої збираються самостійно на базі звичайного велосипеда і окремих компонентів.

За типом передачі крутящого моменту вони поділяються на:

  • Велосипеди з мотор-колесом, що встановлюється замість стандартного колеса спереду або ззаду. Це готовий пристрій, який можна придбати для переробки звичайного двоколісного транспорту.
  • Велосипеди з електродвигуном. В цьому випадку передача крутящого моменту здійснюється на заднє або переднє колесо за допомогою ланцюгової або фрикційної передачі.
За призначенням їх можна поділити на:
  • Міські, що виділяються компактністю, легкістю й зручністю. У більшості випадків це складні моделі, які займають мінімум місця. Їх часто вибирають молоді люди, студенти або офісні працівники.
  • Гірські - зустрічаються на порядок рідше, адже створені для поїздок по горбистих дорогах, нерівностях. Такі велосипеди частіше купують спортсмени і любителі активного відпочинку. Гірські велосипеди з електродвигуном мають надійну і міцну раму, товсті і широкі шини.
  • Інші моделі – шосейні, гібридні.

При виборі потрібно враховувати стиль їзди, особисті параметри і розмір бюджету, який планується виділити.

Як обрати велосипед з електродвигуном

Наявність приводу – основна відмінність електробайку від звичайного. Якщо порівнювати його з бензиновими моделями, то його характеристики більш ефективні. При виборі потрібно звернути увагу на такі особливості:

  • Двигун – сучасні байки укомплектовані вбудованим в колесо двигуном, створюючи мотор-колесо. Воно може бути з редуктором чи без нього. Редукторне коштує дешевше, але легше, не заважає педалюванню та на розгоні більш потужне. Безредукторний варіант здатний підтримувати при гальмах рекуперацію, розвивати більшу швидкість та більш довготривалий. При виборі потрібно враховувати переваги та недоліки кожного.
  • Електровелосипед може мати свинцево-гелеві акумулятори – бюджетний варіант, стійкий до перепадів температури. Літій-іонні - легкі, без «ефекту пам'яті» та літій-залізо-фосфатні – довговічні, легкі й морозостійкі.
  • Контролер представляє собою мікросхеми, розміщені в корпусі із алюмінія. Конструкція слугує радіатором і захистом від впливу різних факторів зовнішнього середовища. Від неї залежить потужність і швидкість велосипеда на електротязі.
  • До вибуру гальм треба підходити відповідально, в залежності від потужності мотора. Якщо потужність досягає 250 Вт, потрібно обирати ободні гальма, або одне V- brake спереду, а позаду – барабанне. Від 350 Вт рекомендується встановити дискову механіку, від 500 Вт – гідравліку.

Також потрібно враховувати конструкцію рами, особливості амортизаторів, розмір та технічні характеристики. Ідеальний велосипед з електродвигуном – це той, який підійде саме вам, адже обрати є з чого.